Program péče o zdraví pokožky a terapie kožního ekzému

Program péče o zdraví pokožky a terapie kožního ekzému CHICODERM

Program péče o zdraví pokožky a terapie kožního ekzému CHICODERM je založen na sblížení tradiční medicíny a přírodní kosmetiky. Tento ucelený program kombinuje balneoterapii s následným intenzivním ošetřením prostřednictvím tělové masti a gelu. Dohromady je pak zajišěno ošetření, během kterého pronikají bylinné a další aktivní látky až do nejhlubších vrstev epidermis. Řada přípravků CHICODERM napomáhá korekci a prevenci suché a podrážděném pokožky, kožních ekzémů, stárnutí pokožky stejně jako její celkovému ošetření a stabilizaci.

Program podpory péče o zdraví pokožky a terapie kožního ekzému CHICODERM využívá mimo jiné vysoký podíl bylinného extraktu Čekanky obecné (Cichorium intybus). Tato bylina obsahuje velké množství glykosidu intybin, pestrou paletu tříslovin, pryskyřice, slizy, terpénové hořčiny minerální látky a inulin. Soubor těchto obsahových látek tvoří unikátní komplex, který blahodárně působí na vrchní část pokožky a odstraňuje nejrůznější kožní defekty. Obsahový komplex uvedených látek velmi efektivně podporuje odstranění ekzémů nejrůznějšího původu (např. Atopický ekzém atd.), stejně jako eliminuje i průvodní jevy ekzémů – svědění, což je zvlášť důležité u dětí.

Nutno vyzvednout i preventivní účinek čekanky. Pravidelné používání preparátů obsahující čekanku vede k regeneraci, výživě a harmonizaci stavu pokožky, která se stává fyziologicky velmi stabilní a je takto odolnější proti patologickému okolí. To má za následek odolnost kůže proti stárnutí jejím zpevněním a zpružněním. Ošetřením je následně předcházeno vzniku dermatitid, seboroické dermatitidy (akné) a ekzémů. Komplexním používáním kosmetiky CHICODERM lze velmi efektivně tlumit patologické změny kůže (záněty, akné ekzémy) a rovněž trvale předcházet vzniku těchto dermatologických problémů.

V rámci komplexního ošetření pokožky doporučujeme kombinovat ošetření ekzému kůže večerní aplikací mastí CHICODERM Creme pour Atopique na postižená místa ideálně po pravidelné koupeli s přísadou CHICODERM Balneotherapy Atopique tak, aby došlo k tonizujícímu efektu již během samotné koupele a následně k proniknutí posilujících látek až do nejhlubších vrstev epidermis. Večerní ošetření doporučujeme podpořit ošetřením celého těla gelem CHICODERM Gel pour Atopique, které je vhodné i pro denní aplikaci podporující celkové zvláčnění pokožky, její regeneraci a výživu.